Lyžování v Itálii koncem února nekončí. Jaká zde platí pravidla?

sesto

I když se s námi chladné období loučí alespoň v kalendářích, v Itálii na horách se stále lyžuje. A tak si pojďme ještě shrnout (alespoň pro nadcházející sezonu) pravidla, která při lyžování v Itálii platí. 

Buďte pojištěni a ne překvapeni

Být připraven a ne připraven – rčení, které bychom nejraději trochu pozměnili dle italských –lyžařských pravidel. A úprava bude následující – buďte pojištěni a ne překvapeni. V Itálii dokonce tato povinnost platí. Musíte být pojištěni, a to konkrétně proti odpovědnosti za škodu způsobenou ostatním. 

Na lyžích se zkrátka a dobře může udát cokoliv, a to bohužel velmi často i takové scénáře, které by člověk nečekal a které se řadí mezi ty černější. 

TIP: Máte rádi zážitky, adrenalin a cestování? Zkuste si půjčit offroad karavan, který můžete využívat za každého počasí a do každého terénu. Nejste limitování a máte svobodu. Zážitek zaručen.

Respektujte barvy sjezdovek

Každá země má stanovené trochu odlišné lyžařské zásady, které musí lyžaři respektovat. Kupříkladu v Itálii se zdejší střediska řídí běžným barevným systémem, s nímž se můžete setkat i v řadě jiných evropských státech. 

Jinými slovy jsou pro začátečníky určené zelené sjezdovky, které jsou zpravidla dostatečně široké a mají nízký sklon. Mírně pokročilí sjíždí zpravidla modré sjezdovky, které jsou vhodné pro svižnější jízdu a jsou o poznání rychlejší než ty pro začátečníky. Černá trať je určená už pokročilým, hotovým expertům, kteří milují zdolávat náročnější místa. 

Pozor na speciální pravidla

Zatímco tento barevný systém nemusí být pro mnohé nějakým výrazným překvapením, několik konkrétních speciálních pravidel by však mohlo být překvapením. Kupříkladu helmu musí nosit všichni povinně, kterým je méně než osmnáct let. Bez ohledu na věk však platí nutnost zmiňované pojištění proti odpovědnosti za škody a zranění. 

Co se týče sportování pod vlivem alkoholu, v Itálii je to povoleno do poloviny promile.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *