Míříte na hory?

Česká republika nabízí, co se lyžování týče, poměrně širokou škálu možností. Většina lyžařských areálů, které se nachází v horkých oblastech anebo v podhůří nejznámějších českých pohoří, již disponuje velmi kvalitními a dobře vybavenými lyžařskými areály. Ostatně poslední dobou byla spousta středisek revitalizována a postaveny byly nové vleky a zejména lanovky. Mimo samotných přepravních zařízení jsou pochopitelně ve střediscích postaveny hotely, penziony, apartmány a další budovy, v nichž se lze ubytovat.

Ubytování v českých horských střediscích je mnohdy diskutovanou záležitostí, nicméně jeho kvalita neustále stoupá. Když bychom měli jít po samotné kvalitě ubytování, tak na prvním místě budou jistě stát hotely s několika hvězdičkami. Právě ty nabízí nejkvalitnější ubytování plné luxusu. Vybrat si mohou hosté hotely označené více hvězdičkami, anebo hotely mající hvězdiček méně anebo dokonce žádné. Záleží pouze na tom, co od ubytování tohoto typu očekávají. Hotely s více hvězdičkami slibují například různé masáže a také jiné skvělé wellness služby. Na mysli máme třeba vířivé koupele, různé zábaly a pochopitelně kryté bazény. V luxusních hotelech je možné také trávit čas různými volnočasovými aktivitami typu hraní kulečníku, stolního fotbalu, různých her v kasinu a tak dále. Lákavé jsou také různé diskotéky a další akce, které hotel organizuje. Luxusní hotely také nepostrádají například saunu. Samozřejmostí jsou v luxusních hotelech také hlídané místnosti určené na odložení lyží.
Hotely nižší cenové kategorie obvykle zmiňované služby většinou postrádají. Svou kvalitou jsou ovšem schopny ve většině případů hosty uspokojit! Najít se bohužel na českých horách dají i takové ubytovací kapacity hotelového typu, které zrovna kvalitou neoplývají. Jedná se povětšinou o hotely, které jsou jakýmsi pozůstatkem doby minulé. Tyto hotely jsou většinou jakýmsi betonovým komplexem, do kterého majitel není schopen investovat své finance. Ubytování v těchto hotelech je ovšem většinou levnější!

Nechcete-li se spálit, vždy si předem zkontrolujte svůj hotel – přečtete si recenze od dalších hostů hotelu a prohlédněte fotografie.Zajímavým ubytováním jsou bezesporu chaty a chalupy. Horské chaty se také liší dle svého vybavení. Je možno narazit na chaty, které jsou doslova luxusně vybaveny podobně jako luxusní hotely. Najít se dají ovšem i klasické chaty, které mají pouze kuchyň a místnosti na přespání. Při ubytování v chatách je třeba si ověřit, jak je to s placením za topení. U některých chat je samotný poplatek za topení již zahrnut v ceně za její pronájem, u některých tomu tak nicméně být nemusí! Ubytovaní hosté pak na konci své dovolené zjistí, že se jim nepodaří ušetřit ani korunu, ba co víc, zaplatí poměrně slušnou přemrštěnou cenu! Většina chat a chalup slibuje naprosto nerušené soukromí, které ocení zejména hosté, jež očekávají od své dovolené klid a nerušené chvíle.

Kvalitní a spolehlivá horolezecká lana od Lanex.cz
Ubytovat se lze prakticky na všech českých horách. Nejnavštěvovanějším pohořím jsou logicky nejvyšší české hory Krkonoše, které nabídnou velké množství sjezdových i běžeckých tras. Ubytovat se zde dá prakticky v celé škále ubytování včetně apartmánů, jež si lze pronajmout. Z dalších pohoří jmenujme například různé lyžařské areály, které nabízí Šumava, jako jsou třeba Zadov, Špičák či areál u Lipenské přehrady. Zajímavé lyžování a možnost ubytování pochopitelně ale také nabízí i Morava. Nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd umožňuje lyžování prakticky až do jarních měsíců. Díky své nadmořské výšce 1492 nabízí kvalitní sněhové podmínky, i když se již v ostatních střediscích nelyžuje. Zapomenout nelze ani na Beskydy, které nabízí třeba Pustevny anebo lyžování v obci Bílá.

Náš tip: Rychlé sjednání cestovního pojištění na hory najdete u ČSOB Pojišťovny.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *