Lyžování ve Zlínském kraji: Vyberete si Velké Karlovice, Troják nebo Stupavu?

levné ubytování Zlín

Jaro už dává o sobě vědět stále více a lyžařská sezóna bude za chvíli končit. Není ovšem špatně vědět, kam se za lyžováním vypravit příště. Není nutné jezdit jen za hranice do Alp, zvláště když vyrážíte jen na víkend. Ten je možné klidně strávit i ve Zlínském kraji a užijete si přitom pěknou lyžovačku. Kde na vás čekají pěkné sjezdovky?

Zimní sportování ve Velkých Karlovicích

Lyžování určitě vévodí oblast Velkých Karlovic a jejich ski areál Razula. Je zde jeden kilometr dlouhá sjezdovka pro náročnější lyžaře a kratší pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Určitě nepohrdnete příjemným občerstvením ve zdejším bistru, kde je jídlo z vyhlášené kuchyně nedalekého hotelu Lanterna.  

Kousek od krajského města je Troják

Víte, že si zalyžujete dokonce v krajském městě? Ve Zlíně je totiž k dispozici lyžařský svah s umělým zasněžováním. Využívá ho ten, komu se nechce za zimními radovánkami cestovat příliš daleko. Výhodné je zde i ubytování. Zlín nabízí k trávení volného penziony i hotely, kromě nich také příjemné prostředí restaurací, kino či divadlo. Se sportem je tedy možné spojit i trochu té kultury. Nedaleko Zlína se nachází ski areál Troják, které mívá otevřeno až do 20.00 hodin. Je tedy vhodné pro ty, kteří si chodí zalyžovat po práci.

Kde najít pohodlné ubytování

Jestliže chcete ušetřit, určitě budete hledat pro prodloužený víkend levné ubytování. Zlín, jak jsme vzpomínali, je jedna z možností. Může být výchozím bodem i pro běžkaře, kteří využijí běžkařské trasy v Hostýnských vrších. Ty nejsou od krajského města příliš vzdáleny, takže se dá sem pohodlně dojet autem. Přes Troják například vede stopa Hostýnské běžkařské magistrály. Zalyžujete si i v Buchlovských horách na Stupavě, kde jsou hned tři vleky a také půjčovna lyží. Každé pondělí se tu v lyžařskou sezónu koná kroužek lyžování pro děti starší 6 let.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *