Dáte vale českým horám? Zařiďte si řádné pojištění!

pojištění na hory

I když sníh letos ozdobil vrcholky českých hor velmi brzy, neznamená to, že vydrží celou sezónu. Současně s tím je třeba si přiznat, že i když se majitelé středisek snaží sebevíce, nikdy nedosáhnou takové úrovně a kvality jako střediska alpská. Zasněženým a perfektně upraveným bílým dálnicím se prostě nevyrovnají. Pomýšlíte na zimní dovolenou na svazích Alp? Čeká vás požitek z kvalitního lyžování. Před cestou si ale musíte zařídit pojistku, a ne jednu!

Klasickým to nekončí 

V první řadě je třeba si koupit kvalitní cestovní pojištění na hory. Neřiďte se cenou, ale sledujte výši pojistných limitů. Vyšší limity jsou vždy lepší, s nimi máte záruku, že nebudete muset za ošetření či jiné úkony doplácet. Doporučená výše je 5 000 000 Kč. O kvalitě vám napoví více sazby pro pojištění do zahraničí. Přehledně ukazují limity u jednotlivých událostí. Nikdy byste neměli odjíždět jen s touto pojistkou, protože na pobyt v Alpách nemusí stačit. Obvykle například platí jen pro pobyt do výšky 3 000 m.n.m., některé sjezdovky jsou i výše. Zjistěte si před odjezdem, v jaké výšce se budete pohybovat. Když budete výše, byť třeba jen jeden den, sjednejte si připojištění.

cestovní pojištění

Odpovědnost, zavazadla a úraz 

Jako doplňky se hodí i trojice v podobě pojištění odpovědnosti (více o něm zde), úrazu a zavazadel. Napadlo vás, že za ně budete platit moc? Pusťte to z hlavy, protože se dají koupit za pouhých 10 Kč na den. Akci nabízí pro všechny klienty pojišťovna Ergo a.s. Představu o konkrétní celkové ceně si uděláte, když se podíváte na srovnání cen cestovního pojištění.

Jak se vyhnout problémům? 

Myslete na svoje bezpečí. Alpské sjezdovky dokáží být zrádné, někdy se pod prašanem nachází ledová plotna, takže k úrazu není daleko. Vybavte se helmou a ideálně i páteřovým pásem. Jezděte tak, abyste neohrozili sebe ani ostatní!

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *