Až se zima zeptá na dovolenou

Pension Karolina Špindlerův Mlýn

Chladnější období roku s sebou přináší nechuť vstávat a plnit každodenní povinnosti. Časté přikládání do kotle, odhazování sněhu, rozmrzání automobilu, pády na zledovatělém chodníku, hlídání bezpečnosti na kluzké vozovce a spousta dalších povinností – to chce odpočinek v pravý čas. Jednoduše potřebujete vypnout, což vás vede k nadšenému zvolání: „Jede se na hory!“

Ideální podmínky nejen pro lyžaře

Volba padla na nejznámější středisko zimních sportů v České republice. Ubytování v pensionu ve Špindlerově Mlýně splnilo vaše očekávání. Výhled z pokoje na Harrachovskou skálu zvyšuje touhu poznávat venkovní dění hodně zblízka. Stačí chvilka a stojíte u lyžařského vleku, odkud se dostanete na vrchol upravované sjezdovky. Krásy horské krajiny uchvátí každého milovníka přírody. Skvělé sjezdové a běžecké tratě zase přilákají nadšence do zimních druhů sportů. Zimní dovolená na horách se však nemusí točit jen okolo lyží. Snowboardový park umí pořádně zvednout adrenalin v těle. Pořádné dobrodružství zažijete na sáňkařské dráze s délkou takřka čtyř kilometrů.

Vychutnejte si zasněžené Krkonoše

Nejde pouze o chutě místních specialit. Pension Karolina Špindlerův Mlýn sice umí dokonale uspokojit váš žaludek domácí kuchyní, ale turista potřebuje prožívat své volno aktivně. A tak si pravidelně odskakujete od krkonošského bifteku, hovězí roštěné a vepřové panenky filírované na smetanovém pórku s bramborovou kaší na toulky se po celém ski areálu se zakoupenými permanentkami a obdivujete připravenost místních na řadu zájemců. Navíc hned v několika zdejších mužích poznáváte samotného Krakonoše.

Necháte se dokonce nalákat na absolvování naučné stezky Medvědí cesta. Na 8,6 km dlouhé cestě se seznámíte s příběhem posledního medvěda Meďánka. Neunikne vám ani spousta dalších informací týkajících se zdejšího života, flory a fauny. Návrat domů? V nejbližších dnech určitě ne!

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *