Putování po horských chatách

levné ubytování

Milovníci lyžování už začínají pomalu shánět výbavu na letošní zimu, ale podzim bude ještě patřit zejména pěším turistům. Babí léto je jedním z nejkrásnějších období, které přímo vybízí k tomu, abychom jej strávili v přírodě. Každý den se vám příroda mění doslova před očima. Prozkoumejte už teď oblasti, kam se budete chtít znovu vrátit na lyžích.

Vydat se můžete například napříč Orlickými horami, přes Jeseníky až do Beskyd. Jako výchozí bod si můžete zvolit Deštné v Orlických horách. Za vidění zde stojí Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel nebo nedaleká Masarykova chata. K té se dostanete po červeně značené turistické stezce. Budete sice muset vystoupat do výšky 1019 m.n.m., ale okolní výhled do Čech i Polska vám za vynaloženou námahu bude zaslouženou odměnou. Chata stojí už od roku 1925 na vrcholu s názvem Šerlich a dodneška je oblíbeným cílem turistů.

Po náročném výstupu si můžete odpočinout v některém z ubytovacích zařízení, které najdete na stránkách ubytovani.kamsi.cz/orlicke-hory/. Pokud vás prohlídka chaty zaujme, můžete směle pokračovat k další, která na vás čeká v Jeseníkách. I zde najdete několik tipů levného ubytování Jeseníky. Vašim cílem by se měla stát Horská chata Paprsek, která se nachází na rozhraní Hrubého Jeseníka, Rychlebských hor a Kralického Sněžníku. Nasajte zde čistý horský vzduch a nezapomeňte ani na proslavené borůvkové knedlíky.

Vaši pouť, vedoucí do Beskyd, není možné zakončit nikde jinde než na Lysé hoře. Zde byla v roce 1935 pro veřejnost otevřena Bezručova chata, která však 11.3.1978 lehla popelem. S pomocí veřejné sbírky se ji podařilo obnovit a znovu otevřít. Od roku 2015 tak už zase vítá skupiny nadšených turistů, kteří se pravidelně vydávají na vrchol Lysé hory za výhledem na Západní a Vysoké Tatry.

Před cestou domů si příjemně unavení odpočiňte v některé z nabídek na levné ubytování Beskydy a vstřebejte zážitky před návratem do každodenní reality. Všechny horské chaty vás rády uvítají také v zimě, když se budete potřebovat zahřát nad hrnkem teplého čaje.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *