I u nás se lyžuje na úrovni. Která TOP 3 střediska musíte vyzkoušet?

lyžování v Česku

Příznivci kvalitního lyžování hledí na české sjezdovky skrz prsty a raději za zimním sportováním vyráží do Alp. Opravdoví fajnšmekři však moc dobře vědí, že i u nás je pár moderních areálů, které se svými službami přibližují zahraniční konkurenci. Které to jsou a proč byste jim měli dát šanci?

Skiresort Pec pod Sněžkou

Když se řekne „lyžování v Česku“, naprostou většinu lyžařů napadne Pec pod Sněžkou. Nutno podotknout, že oprávněně. Sněžka je naší nejvyšší horou a drží si prvenství i v oblasti zimních sportů. Kromě sjezdového lyžování si zde užijete i jinou zábavu. Například freestyle v nejdelším českém snowparku, večerní lyžování a samozřejmě množství sjezdovek různých úrovní. 

V Peci pod Sněžkou si na své přijdou také nadšení běžkaři, kteří se mohou vydat po upravených stopách Krkonošské magistrály. A co se týče úrovně ubytování a služeb, v Peci pod Sněžkou vám bude stejně dobře jako při lyžování v zahraničí.

Ski areál Kouty nad Desnou

Kvalitně si zalyžujete i na Moravě. Třeba právě v největším skiareálu Olomouckého kraje v Koutech nad Desnou, který je proslulý perfektním zázemím pro rodiny s dětmi a mimo jiné i šestisedačkovou lanovkou.

V Koutech nad Desnou si zalyžují i naprostí začátečníci – k dispozici mají více než 3 km dlouhou modrou sjezdovku. Děti se mohou vyřádit v moderním parku s pojízdným pásem a zkušeným lyžařům a snowboardistům se nabízí možnost freeridu. 

Také v Koutech nad Desnou se nachází mnoho moderních penzionů a wellness. Neméně atraktivní jsou turistické cíle v blízkém okolí. Především pak ty přírodního charakteru. 

Skiareál Lipno nad Vltavou

Jakmile vás vítr zavane na jih, dopřejte si nezapomenutelné lyžařské zážitky v oblíbeném areálu nedaleko břehu Lipna. Kromě 12 km příjemných sjezdovek všech úrovní a velkého snowparku má co nabídnout i těm nejmenším. Zdejší Foxpark kapitána Lipánka má hned tři pojízdné koberce a probíhá zde velmi zábavná výuka lyžování. 

Lipno nad Vltavou je dobrou volbou pro běžkaře (mohou se prohánět cca 40 km šumavské krajiny) a v případě příhodného počasí se rozhodně nenudí ani milovníci bruslení – jakmile se hladina Lipna promění v bruslařskou dráhu, dostanou se po ní až do Frymburku. A ano, i v Lipně si užijete luxusu a wellness.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že lyžování v Česku sice nedosahuje úrovně světově proslulých letovisek, ale rozhodně stojí za to. A jen tak mimochodem – také v domácích podmínkách vám přijde vhod připojištění pro lyžaře. Především pojištění odpovědnosti, které se vám bude hodit v momentě, když se kvůli vám někdo zraní, případně nedopatřením způsobíte škodu na majetku.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *