Jak se starat o lyže, aby dlouho vydržely

Lyžařský servis

Chcete-li si užít pořádnou zimní lyžovačku, je zapotřebí pravidelná péče o lyže. Ty se vám za vaši starostlivost náležitě odvděčí. Nejen, že budete mít úžasný zážitek z jízdy, ale budete moci tento nespoutaný pocit zažívat několik zimních období. Přinášíme přehled, jak se starat o lyže, aby dlouho vydržely.

Jak se starat o lyže během lyžařské sezóny

Níže přinášíme několik bodů, díky nimž si jízdu na lyžích opravdu užijete:

  • chraňte své lyže před korozí tím, že je po posledním sjezdu každý den utřete do sucha. Pro přenos osušených lyží se skvěle hodí vak na lyže. Další lyžařské náčiní, např. lyžařské boty, helmu, brýle aj., můžete naskládat do batohu nebo tašky pro lyžařské vybavení.
  • hrany a skluznici můžete ošetřit silikonovým olejem, který je ochrání před vlhkostí
  • nebojte se lyže pravidelně voskovat – vosk zajistí dobrý skluz po sněhu

Péče o lyže po lyžařské sezóně

Po sezoně dopřejte svým lyžím odborný servis, tzv. „generálku“. Stejně jako dopřáváte pravidelnou péči svému autu, tak ji potřebují i vaše lyže.

Lyžařský servis vybírejte pečlivě… Aby se vašim lyžím dostalo opravdu kvalitní péče, je zapotřebí vhodného vybavení a šikovných rukou.

vak na lyže

Předsezónní příprava lyží

Před sezónou je zapotřebí odstranit pomocí speciálního kartáče vosk z lyží a provést nános nové vrstvy vosku.

V rámci předsezónní přípravy je vhodné pro vlastní bezpečnost zkontrolovat, zda nejsou některé šrouby na lyžích či vázání uvolněné. Pokud zjistíte v této oblasti nedostatek, napravte jej.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *